Blog

Ludzie w finansach

Filip Chilarzewski „HRE Investments”

Filip Chilarzewski „HRE Investments”

02.03.2022,

1. Czym dokładnie zajmuje się firma HRE Investments? Czy mógłby Pan w kilku zdaniach opowiedzieć o działalności firmy?

HRE Investments jest holdingiem, który działa zarówno na rachunek własny, jak i inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Struktura grupy oparta jest o niezależne finansowanie, co zapewnia samowystarczalność i niezależność na rynku mieszkaniowym. Projekty deweloperskie realizowane przez pięciu deweloperów są dla nas kluczowe. Przygotowujemy je kompleksowo, a każdy etap procesu, począwszy od pełnej analizy prawno-finansowej, poprzez marketing projektu, kończąc na sprzedaży mieszkań, prowadzony i monitorowany jest przez nasz zespół najlepszych specjalistów. Co istotne budowę inwestycji wspiera własna fabryka gotowych konstrukcji betonowych – Baumat. Dzięki niej uniezależniamy się od podwykonawców i osiągamy wyższą jakość. Klient staje się częścią całego procesu na określonym etapie, gdy mamy prawomocne pozwolenie na budowę. W Heritage Real Estate naszym Inwestorom zapewniamy uczestnictwo za pomocą własności – Klient staje się częścią holdingu, osiągając zyski w z góry określonej wysokości.

2. W jakim regionie działa firma?

Działamy w całej Polsce, koncentrując swoje działania wokół największych ośrodków miejskich, takich jak Warszawa, Wrocław czy Łódź. Nie zapominamy jednak o miastach ościennych takich jak Pruszków, Zegrze, Rumia czy Sosnowiec. Warunkiem naszego wejścia do nich jest ich dynamiczny rozwój i potencjał, jaki widzimy w nich na przyszłość. Funkcjonujemy wyłącznie tam, gdzie popyt podyktowany jest potrzebami mieszkaniowymi, nie realizujemy projektów spekulacyjnych. Obecni jesteśmy w ponad 20 lokalizacjach, prowadząc niemal 60 projektów deweloperskich.

3. Jaka jest misja firmy HRE Investments?

Nasza dewiza to jakość we wszelkich działaniach. Podstawowym założeniem jest prowadzenie bezpiecznych projektów opartych o rynek mieszkaniowy, z powtarzalną stopą zwrotu, dzięki którym mogą zarabiać nasi inwestorzy, a budowane osiedla zaspokajają ogromny popyt rynkowy. Zgodnie z naszym raportem brakuje 2,1 mln mieszkań. Dywersyfikacja projektów zapewnia ciągłość i możliwość dalszego skalowania biznesu. Dodatkowo, poprzez inicjatywy HRE Think Tank chcemy oddziaływać na rynek oraz świadomość jego uczestników. Dostarczamy rzetelnych informacji aby swoje decyzje finansowe oraz te związane z nieruchomościami podejmowali w oparciu o nie.

4. Jakie są najnowsze projekty firmy?

Chcemy zaproponować osiedla głównie na przedmieściach dużych miast, tam, gdzie mieszkańcy skorzystają z łatwego transportu do centrum i spokoju oraz ustronności lokalizacji. Staramy się również, by nasze projekty deweloperskie były dostępne nie tylko dla tych z najwyższym wynagrodzeniem. To zapewnia jednocześnie dostęp do najszerszej grupy odbiorców. Stawiamy na własne generalne wykonawstwo w technologii prefabrykacji – nowoczesnym, ekonomicznym i ekologicznym podejściu do budownictwa. 

5. Na stronie internetowej HRE Investments znajduje się zakładka Think Tank. Mógłby Pan wytłumaczyć to pojęcie?

HRE Think Tank to działająca w ramach holdingu fundacja pro-bono, pozarządowy projekt, u którego podstaw leży budowa kompetencji i wiedzy wszystkich zainteresowanych podmiotów na temat rynku nieruchomości. Misją Think Tank’u jest zaproponowanie konstruktywnych zmian i rozpoczęcie dialogu na temat zmian polskiego prawa, które będą dostosowane do idei zrównoważonego rozwoju rynku nieruchomości – ze szczególnym uwzględnieniem aspektów społecznych. Odnosimy na tym polu znaczące sukcesy – jesteśmy świadkami wprowadzania promowanej przez nas gwarancji niskiego wkładu własnego gwarantowanego przez Państwo. Przyjęte i podpisane przez Prezydenta zapisy ustawy o kredytach bez wkładu własnego wkrótce wejdą w życie.

6. Co uważa Pan za największy sukces firmy HRE Investments?

Skala zainteresowania naszymi projektami jest ogromna. W samym grudniu zaufało nam 900 inwestorów, a w styczniu udostępniliśmy aż 4 projekty inwestycyjne. Powtarzalność oparta o platformę inwestycyjną HRE Next stała się wyznacznikiem jakości, którą narzuciliśmy rynkowi. Jednocześnie w ciągu 2 lat wykupiliśmy dziesięć projektów w formule Equity wartych pół miliarda złotych zgodnie ze wskaźnikiem GDV (Gross Development Value). Te liczby napawają nas dumą i pokazują, że stworzyliśmy pełny i dynamicznie funkcjonujący ekosystem dla inwestorów chcących czerpać zyski bezpośrednio z rynku nieruchomości.

7. Jakie plany ma firma na 2022 rok?

Kontynuujemy nasze działania i krok po kroku zwiększamy skalę naszej działalności w sprawdzonym i powtarzalnym modelu finansowym. Zaproponujemy klientom kolejne mieszkaniowe projekty inwestycyjne, rozpoczynając naszą obecność w kolejnych miastach Polski. Chcemy udostępnić możliwości, które do tej pory były zarezerwowane dla niewielkiej liczby inwestorów.

Zapraszamy na stronę internetową HRE Investments.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Podziel się wiedzą:

Przeczytaj lub Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

We are glad you have chosen to leave a comment. Please keep in mind that comments are moderated according to our comment policy.