Blog

Skuteczny doradca

Jak pracować z klientem – strategia sprzedaży.

Jak pracować z klientem – strategia sprzedaży.

18.03.2021, Money Run

Jak zatrzymać klienta? Jak dbać o relacje tak, by klient poczuł się objęty opieką i nie chciał iść do nikogo innego? Czy może nie zwracam uwagi na jakieś szczegóły, które są istotne we współpracy?

Są to pytania, które zadaje sobie każdy przedsiębiorca, zwłaszcza na początku swojej kariery. Postaramy się dzisiaj wyjść naprzeciw tym problemom i odpowiedzieć na te nurtujące Was kwestie! 

1. Przede wszystkim swoją strategię sprzedaży powinniśmy ustalać już przed spotkaniem z klientem. Przemyśl więc agendę spotkania, zaplanuj pytania, jakie chcesz zadać, a po spotkaniu wyślij maila z jego podsumowaniem.

2. Zaplanuj dokładnie proces. Weź kartkę i długopis, zapisz etapy pracy, i zrób szablon checklisty. Uwolni Cię to nie tylko od myślenia i niepotrzebnego stresu, ale również pokaże, gdzie popełniasz błąd. 

3. Trzymaj się terminu! Nie zwlekaj z odpisaniem na maila i nie spóźniaj się na wyznaczone spotkania. Tutaj pomoże Ci w tym po prostu kalendarz, w którym zapiszesz wszystkie terminy spotkań oraz szablony maili. Jeśli zaplanujesz treść wcześniej, a następnie tylko ją spersonalizujesz, wysłanie takiego maila zajmie Ci najwyżej kilka minut! Natomiast jeśli dana osoba obiecuje wysłać maila i zwleka z tym już dość długi czas, wiedz, że jeśli nie miała ona żadnego konkretnego powodu, to Wasza współpraca może być bardzo ciężka i należy zastanowić się, czy powinniśmy marnować na nią swój czas. 

4. Ustal sobie, po jakim czasie od współpracy zadzwonisz ponownie do klienta. Warto wykonać taki telefon i zapytać się, co u niego słychać, czy wszystko jest w porządku i czy ewentualnie możesz w czymś jeszcze pomóc. 

5. Wyślij podziękowanie – niby nic, a jednak coś! Możesz zorganizować jakiś mały gadżet i wysłać do jego biura, bądź zwykłą kartkę. Dzięki temu poprawisz klientowi humor, a on sobie o Tobie przypomni i z pewnością zapamięta Cię na dłużej! 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Podziel się wiedzą:

Przeczytaj lub Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

We are glad you have chosen to leave a comment. Please keep in mind that comments are moderated according to our comment policy.