Blog

Skuteczny doradca

Jak pracuje skuteczny doradca?

Jak pracuje skuteczny doradca?

18.03.2021, Money Ryn

Dzisiaj kilka słów o CRM. Jest to temat na pewno dłuższy niż na jeden artykuł, ale postaramy się chociaż trochę przypomnieć Wam, czym to narzędzie dokładnie jest oraz kto i jak powinien z niego korzystać? 

Customer Relationship Management, czyli w skrócie właśnie CRM, dosłownie oznacza “zarządzanie relacjami z klientami”. Jego głównym zadaniem jest uporządkowanie wszelkich procesów marketingowych, etapów nawiązywania relacji z klientem oraz mierzenie skuteczności działań. Najprościej można go podzielić na zakładki “do zrobienia”, “w trakcie”, “zrealizowane”.  Dodatkowo jest to świetna baza wiedzy dla pracowników – każdy zamieszcza pod konkretnym tematem informacje, które uzyskał ostatnio lub wykonane materiały, by wszyscy współpracownicy mający dostęp do tematu, mogli być z nim na bieżąco. 

Kto może z niego korzystać? Nawet jedna osoba! I ktoś teraz pewnie powie – “dlaczego mam używać go tylko ja, skoro zawsze wszystko pamiętam albo mam na mailu?”. Dobrze, ale kto nam zabronił ułatwiać sobie życie? Z naszego doświadczenia wiemy, że dużo sprawniej działamy, mając zaplanowany i omawiany proces krok po kroku. Kiedy klientów gromadzi się coraz więcej, nietrudno zapomnieć, na jakim etapie jest jakaś sprawa sprzed tygodnia, a szukanie po skrzynce mailowej tylko wydłuża pracę. Ponadto łatwiej wdrożyć nową osobę, którą chcemy zatrudnić, bądź która chce nam pomóc. 

Jak z niego korzystać? Kiedy pierwszy raz spoglądamy na różnego rodzaju CRM, wyświetla się przed nami ogromna ilość informacji, różnych zakładek, etc. Jednak nie taki diabeł straszny, jak nam się wydaje! Każdy CRM, czy jest to Trello, czy Hubspot, czy inny, ma darmowe kilka dni okresu próbnego, podczas którego dowiadujecie się o najważniejszych funkcjach systemu. Kiedy już przez kilka dni przyzwyczaicie się do wyglądu systemu, okazuje się, że nie jest on taki trudny, a nawet intuicyjny! 

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam trochę, czym jest CRM i dlaczego warto z niego korzystać. 

Całość szkolenia „Jak pracuje skuteczny doradca?” dostępne na naszym kanale YouTube!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Podziel się wiedzą:

Przeczytaj lub Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

We are glad you have chosen to leave a comment. Please keep in mind that comments are moderated according to our comment policy.