Blog

Rodzaje finansowania

Kiedy powinno się skorzystać z pożyczki pomostowej?

Kiedy powinno się skorzystać z pożyczki pomostowej?

18.03.2021, Money Run

W Polsce oferuje się już bardzo różne możliwości skorzystania ze wsparcia pomostowego.

Najczęściej przyjmuje ono formę kredytów pomostowych, zaliczek przyznanych od podmiotu refundującego daną inwestycję, pożyczek pomostowych oraz pożyczek udzielonych przez innych przedsiębiorców.

Takich podmiotów jest sporo. W portfelu Money Run jest ich 34, a zapewne nie są to wszystkie.

Są to firmy, które udzielają od 20 tyś. do 10 mln zł przedsiębiorcy, który stracił chwilowo płynność i potrzebuje spłacić zaległości w ZUS, US czy inne zadłużenia. Często zdarza się, że taka pożyczka pomostowa jest najczęściej brana na rok kalendarzowy po to, aby w trakcie jej trwania skonsolidować ją kredytem bankowym.

Dzieje się tak dlatego, że taka zobowiązanie jest w formie aktu notarialnego nie wpływa na BIK i KRD, więc można je podreperować, a w dodatku jest to wpis w dziale 4 w księdze wieczystej. Co też nie odstrasza banków od tego, aby je konsolidować.

Wybór odpowiedniego zobowiązania jest bardzo istotną kwestią, która może zaważyć na losach firmy.

Warto także rozważyć kilka różnych ofert i wybrać tę najbardziej odpowiednią do sytuacji finansowej naszego przedsiębiorstwa.

Dzięki Money Run klient ma to już zagwarantowane. Zobowiązanie, które pomoże zachować nam płynność finansową w obliczu dużych nakładów na powzięte inwestycje, w instytucji pozabankowej. To rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku, stając się doskonałą alternatywą do korzystania z oferty bankowej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Podziel się wiedzą:

Przeczytaj lub Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

We are glad you have chosen to leave a comment. Please keep in mind that comments are moderated according to our comment policy.