Blog

Ludzie w finansach

Gabriela Rebizant „ProFin”

Gabriela Rebizant „ProFin”

20.05.2021, Money Run

Mieliśmy przyjemność rozmawiać z Panią Gabrielą Rebizant , która specjalizuje się w finansowaniu małych i dużych przedsiębiorstw, inwestycjach oraz prowadzi kancelarię finansową „ProFin”.

Skąd pomysł na pracę w tej branży? Jak wygląda Pani działalność?

Z branżą finansową jestem związana od 15 lat. Będąc już na ostatnim roku studiów zaczęłam pracę w jednym z większych banków w Polsce. Od początku kariery zawodowej stawiałam na rozwój osobisty i zdobywanie doświadczenia. W 2018 roku poznałam swoją wspólniczkę Barbarę Glowienke, która tak jak ja zajmowała się obsługą klientów biznesowych w banku. Dzięki wspólnym rozmowom przy kawie podjęłyśmy decyzję o stworzeniu miejsca, w którym finanse są przejrzyste dla naszych klientów. Nasza spółka zajmuje się szeroko pojętym doradztwem kredytowym, od kredytów inwestycyjnych, obrotowych, po faktoring, leasing i pożyczki unijne. Moją specjalizacją jest finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. Pomagam klientom biznesowym w zakresie inwestycji i wspieram w rozwoju firmy. Niejednokrotnie tworzę długoterminowe plany finansowania danej firmy.

Jak wyglądały pierwsze kroki, jakie były wyzwania? Jakie było najbardziej zaskakujące zlecenie, które Pani realizowała?

Pierwsze kroki w naszej działalności to przygotowanie całej infrastruktury działalności. Poczynając od wyboru odpowiedniego miejsca na biuro, jego wyposażenie, po kwestie techniczne jak strona internetowa. Sporo czasu zajęło podpisanie umów o współpracy z poszczególnymi bankami i innymi instytucjami finansowymi.

Najczęściej zaskakują przedmioty leasingu. Miałam okazję sfinansować dla klienta: skuter wodny, myjnie samochodową czy łódź. Wyzwaniem było też uzyskanie leasingu na… metalowe regały do firmy logistycznej, których to cena przekraczała 1 mln złotych.

Czy współpracuje Pani z innymi firmami z branży?

Bardzo często! Niejednokrotnie wynika to z szerokiego zakresu usług, jaki jest potrzebny naszym klientom, a przecież nie możemy być specjalistami we wszystkim.

Co Pani robi, żeby być na bieżąco? Skąd pozyskuje Pani wiedzę?

Zazwyczaj dzień zaczynam od przejrzenia poczty na którą spływają komunikaty z różnych banków i instytucji. Śledzę wydarzenia i komunikaty na Śląskim Centrum Przedsiębiorczości, BGK, Funduszu Górnośląskim i wszędzie tam, gdzie możemy uzyskać ciekawe i korzystne finansowania dla naszych klientów.

Jak pozyskuje Pani klientów?

Zauważamy iż blisko 97% naszych klientów pochodzi z polecenia. Zadowolony klient jest naszą wizytówką. Współpracujemy z biurami rachunkowymi czy biurami nieruchomości, którzy rekomendują swoim klientom współpracę z nami. Ponad to, jestem członkiem organizacji zrzeszającej przedsiębiorców, którzy wzajemnie wspierają się w rozwoju swoich firm.

Jak wygląda Pani dzień pracy? Jakie ma Pani plany na przyszłość? Gdzie widzi Pani siebie za 2-3 lata? Gdyby wiedziała Pani to, co wie teraz, czy wybrałaby Pani tę branżę?

Mój dzień pracy wygląda bardzo różnie, najczęściej jestem na spotkaniu u klientów albo nad dokumentami i cyferkami (jedno i drugie jest super!). Naszym marzeniem na przyszłość jest stworzenie miejsca, w którym klient znajdzie wszystko to co związane z obsługą prawno- finansową jego firmy. Począwszy od pomocy w otwarciu firmy, księgowości, finansowania, a na obsłudze prawnej kończąc. W tej branży jest jeszcze sporo do zrobienia, szczególnie pod względem jakości, dlatego nadal się tym zajmuję i nic bym nie zmieniła.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Podziel się wiedzą:

Przeczytaj lub Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

We are glad you have chosen to leave a comment. Please keep in mind that comments are moderated according to our comment policy.