Blog

Ludzie w finansach

Gabriela Rebizant „ProFin”

Gabriela Rebizant „ProFin”

20.05.2021, Money Run

Mieliśmy przyjemność rozmawiać z Panią Gabrielą Rebizant , która specjalizuje się w finansowaniu małych i dużych przedsiębiorstw, inwestycjach oraz prowadzi kancelarię finansową „ProFin”.

Skąd pomysł na pracę w tej branży? Jak wygląda Pani działalność?

Z branżą finansową jestem związana od 15 lat. Będąc już na ostatnim roku studiów zaczęłam pracę w jednym z większych banków w Polsce. Od początku kariery zawodowej stawiałam na rozwój osobisty i zdobywanie doświadczenia. W 2018 roku poznałam swoją wspólniczkę Barbarę Glowienke, która tak jak ja zajmowała się obsługą klientów biznesowych w banku. Dzięki wspólnym rozmowom przy kawie podjęłyśmy decyzję o stworzeniu miejsca, w którym finanse są przejrzyste dla naszych klientów. Nasza spółka zajmuje się szeroko pojętym doradztwem kredytowym, od kredytów inwestycyjnych, obrotowych, po faktoring, leasing i pożyczki unijne. Moją specjalizacją jest finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. Pomagam klientom biznesowym w zakresie inwestycji i wspieram w rozwoju firmy. Niejednokrotnie tworzę długoterminowe plany finansowania danej firmy.

Jak wyglądały pierwsze kroki, jakie były wyzwania? Jakie było najbardziej zaskakujące zlecenie, które Pani realizowała?

Pierwsze kroki w naszej działalności to przygotowanie całej infrastruktury działalności. Poczynając od wyboru odpowiedniego miejsca na biuro, jego wyposażenie, po kwestie techniczne jak strona internetowa. Sporo czasu zajęło podpisanie umów o współpracy z poszczególnymi bankami i innymi instytucjami finansowymi.

Najczęściej zaskakują przedmioty leasingu. Miałam okazję sfinansować dla klienta: skuter wodny, myjnie samochodową czy łódź. Wyzwaniem było też uzyskanie leasingu na… metalowe regały do firmy logistycznej, których to cena przekraczała 1 mln złotych.

Czy współpracuje Pani z innymi firmami z branży?

Bardzo często! Niejednokrotnie wynika to z szerokiego zakresu usług, jaki jest potrzebny naszym klientom, a przecież nie możemy być specjalistami we wszystkim.

Co Pani robi, żeby być na bieżąco? Skąd pozyskuje Pani wiedzę?

Zazwyczaj dzień zaczynam od przejrzenia poczty na którą spływają komunikaty z różnych banków i instytucji. Śledzę wydarzenia i komunikaty na Śląskim Centrum Przedsiębiorczości, BGK, Funduszu Górnośląskim i wszędzie tam, gdzie możemy uzyskać ciekawe i korzystne finansowania dla naszych klientów.

Jak pozyskuje Pani klientów?

Zauważamy iż blisko 97% naszych klientów pochodzi z polecenia. Zadowolony klient jest naszą wizytówką. Współpracujemy z biurami rachunkowymi czy biurami nieruchomości, którzy rekomendują swoim klientom współpracę z nami. Ponad to, jestem członkiem organizacji zrzeszającej przedsiębiorców, którzy wzajemnie wspierają się w rozwoju swoich firm.

Jak wygląda Pani dzień pracy? Jakie ma Pani plany na przyszłość? Gdzie widzi Pani siebie za 2-3 lata? Gdyby wiedziała Pani to, co wie teraz, czy wybrałaby Pani tę branżę?

Mój dzień pracy wygląda bardzo różnie, najczęściej jestem na spotkaniu u klientów albo nad dokumentami i cyferkami (jedno i drugie jest super!). Naszym marzeniem na przyszłość jest stworzenie miejsca, w którym klient znajdzie wszystko to co związane z obsługą prawno- finansową jego firmy. Począwszy od pomocy w otwarciu firmy, księgowości, finansowania, a na obsłudze prawnej kończąc. W tej branży jest jeszcze sporo do zrobienia, szczególnie pod względem jakości, dlatego nadal się tym zajmuję i nic bym nie zmieniła.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Podziel się wiedzą:

Przeczytaj lub Dodaj komentarz

Jedna odpowiedź do “Gabriela Rebizant „ProFin””

  1. Dylan pisze:

    https://tipsforperfectinterview.com
    Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
    you made blogging look easy. The overall look of your website is
    magnificent, as well as the content!

Dodaj komentarz

We are glad you have chosen to leave a comment. Please keep in mind that comments are moderated according to our comment policy.